Informujemy, że Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, prowadząca w Krakowie specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny, zajmuje się pomocą osobom po amputacjach, z różnymi niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.

W jednym miejscu skupia najlepszych specjalistów różnych dziedzin – nie tylko fizjoterapeutów, ale również psychologów czy dietetyków. Wszystko po to, by zapewnić podopiecznym profesjonalną i kompleksową pomoc w powrocie do sprawności i niezależności po wypadku czy chorobie.

 Aktualnie Fundacja prowadzi nabór chętnych do dwóch programów kompletnego i holistycznego wsparcia, które jest dla beneficjentów programu bezpłatne.

  1. Projekt „Znowu w biegu – powrót do samodzielności po amputacji kończyny”, dofinansowany ze środków PFRON

Program skierowany jest do osób z całej Polski, które przeszły amputację kończyny. Ma na celu umożliwienie jego uczestnikom powrotu do niezależnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym. Pozwoli na to dedykowana, dostosowana do indywidualnych potrzeb, kompleksowa rehabilitacja i opieka specjalistów. Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do noclegów oraz wyżywienia na czas pobytu na tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.

Wszystkie dokumenty oraz szczegóły znajdują się na naszej stronie: https://znowuwbiegu.pl/bezplatna-pomoc-dla-osob-po-amputacji-projekt-z-pfron/

  1. Projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”, dofinansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Program skierowany jest do osób z całej Polski, które przeszły zabieg mastektomii. Uczestniczkom zapewniamy kompleksowe wsparcie: zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie. Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do noclegów oraz wyżywienia na czas pobytu na tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.

Wszystkie dokumenty oraz szczegóły znajdują się na naszej stronie: https://znowuwbiegu.pl/bezplatne-kompleksowe-wsparcie-po-mastektomii-ruszamy-z-nowym-projektem/

 

Istnieje również możliwość zapewnienia bezpłatnego noclegu oraz pełnego wyżywienia dla osób spoza Krakowa (pobyt na 6-dniowym turnusie rehabilitacyjnym) ze środków Fundacji Poland Business Run. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

 https://polandbusinessrun.pl/pl/about/jak-zostac-beneficjentem

 lub pod numerem telefonu: 504 458 979.