Projekt PFRON

Informacja o projekcie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy "

Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także dla osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do możliwości zdrowotnych. Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywałyby się w Ośrodku rehabilitacji Kompleksowej w Nałęczowie. Możliwy jest do wyboru pobyt stacjonarny lub codzienne dojazdy na zajęcia w Ośrodku. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (ok 3-9 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.

Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON - należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po kontakcie zostaną wysłane formularze, które należy wypełnić i odesłać do PFRON. Następnie zostanie ustalony termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu uczestnicy zostaną zaproszenie do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

Poszukiwane są osoby, które po rehabilitacji i przekwalifikowaniu zawodowym będą mogły podjąć zatrudnienie.