Stowarzyszenie Animo-telefon wsparcia

Informujemy, że nowo powstałe Stowarzyszenie Animo działające na rzecz osób doświadczających zaburzeń lękowych takich jak nerwica, ataki paniki, wszelkie fobie jak agorafobia czy fobia społeczna, uruchomiło telefon wsparcia dla osób nimi dotkniętych.
Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 18:00 – 22:00a rozmowy prowadzą psycholożki i psycholodzy, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, aby rzetelnie wesprzeć, wysłuchać, poinformować i doradzać osobom doświadczającym lęku. Telefon prowadzą profesjonaliści.
Uruchomienie telefonu wsparcia jest pierwszym projektem Stowarzyszenia Animo mającym na celu nieść pomoc osobom z problemami lękowymi coraz częściej występującymi w naszym społeczeństwie. Problemy te są nadal wstydliwe, często nierozumiane w bezpośrednim środowisku osób nimi dotkniętych, oraz bywa, że źle lub zbyt późno diagnozowane i leczone.Problemy zaburzeń lękowych nasiliły się na skutek „lockdownu” oraz krążącego wciąż wirusa COVID-19. Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Dlatego Stowarzyszenie chce wesprzeć jak najszerszą liczbę osób, które na codzień borykają się z powyższymi zaburzeniami lub dopiero zaczynają diagnozować się lub zdobywać informacje na ten temat.

Czytaj więcej...

Rehabilitacja 25 plus

Informujemy jednostki edukacyjne, że zgodnie z terminami proceduralnymi zbliża się drugi nabór wystąpień o przyznanie środków na realizację programu PFRON "Rehabilitacja 25 plus" w roku szkolnym 2020/2021.

Adresatami programu mogą być podmioty prowadzące na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996 ze zm.):

1. Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy.

2. Ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

3. Szkołę specjalną przysposabiająca do pracy.

Stawka osobowa przypadająca na jednego beneficjenta została ustalona na poziomie 2 500 zł.

Wnioski należy składać w okresie od dnia 22 czerwca 2020r. do 5 sierpnia 2020r. do Lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ul. Władysława Kunickiego 59, 20-422 Lublin.

Czytaj więcej...

Projekt Fundacji "Zielony Słoń"

Na podstawie umowy zawartej z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Fundacja „Zielony Słoń” realizuje na terenie województwa lubelskiego projekt dla 50 osób (30kobiet/20mężczyzn) posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności  (o którym mowa w art. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511, z późn. zm.) posiadających wykształcenie wyższe (maksymalnie 60 m-cy od ukończenia studiów) lub realizujących ostatni rok nauki w szkole wyższej pozostających bez zatrudnienia z woj. lubelskiego.

Czytaj więcej...

Projekt "Wizyty domowe-biała laska, pies przewodnik, nowoczesne technologie"

Informujemy, że Fundacja Vis Maior rozpoczyna realizację ogólnopolskiego projektu "Wizyty domowe - biała laska  pies przewodnik, nowoczesne technologie".

Projekt skierowany jest do osób pełnoletnich, niewidomych lub słabowidzących z całej Polski, zainteresowanych skorzystaniem z oferowanego wsparcia tj. zajęć z orientacji  przestrzennej, poruszania się z psem przewodnikiem (zajęcia dla osób posiadających psy przewodniki) i nauki obsługi komputera lub smartfona (zajęcia w trybie zdalnym).

Informacja o projekcie - tutaj

Karta zgłoszenia do projektu - tutaj

Kontakt w sprawie projektu:

tel. 22 370 28 75

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...